15 Şubat 2017 Çarşamba 17:28
115 Okunma
Yeni Trend 'Şehirli Kumru'

Sosyal ağlardan Facebok’ta çıkan yeni uygulama sosyal medyada olay oldu. Orijinal adının ‘Trash Dove’ olduğu ve Türkiye’de ‘Şehirili Kumru’ olarak tanınan çıkartma serisi yeni trend oldu.

Syd Weiler adlı sanatçı tarafından yapılan çıkartma sosyal medya ağı olan Facebook’ta oldukça ilgi gördü. Çıkartma serisi milyonlarca kişi tarafında kullanıldı.

Sosyal medya üzerinden yayınlanan ve bir anda tüm dünyayı kaplayan bu uygulamalar oldukça meşhur. Bir anda herkes tarafından ilgi görerek konuşulan bu olaylara genellikle trend adı verilmekte. İnsanları bir anda ilgisini üzerine toplayarak herkesin konuşulmasını sağlayan bu trendler her zaman eğlenceli olarak görülmemekte.

Psikolog Selcen Etyemez, “İnsanlar düşüncelerini süzgeçten geçirmeden sosyal medyadan iletmekle meşguller. Böyle olunca da toplumda daha çok kaos ortamı oluşturuluyor” dedi.

Etyemez, "İlk adım bunun farkına varmak. Bunun hayatımızda çok fazla yer kapladığını ve sanal bir ortam olduğunu fark edip kendimizi o sosyal medyadaki sosyalliğimizin gerçek hayattaki sosyalliğe çekmemiz gerekiyor. Bu artık insanların sosyal etkinlikleri çok azalmış durumda. Kendi ilimizde de bir basketbol turnuvası, müzik, kitap fuarı, kitapla ilgili etkinlikleri çok fazla duyamıyoruz. Nedeni gerçek hayatta sosyalleşmeye ihtiyaç duymuyoruz ki. Sosyaliz zaten. Belki önce farkına vararak bu durumun insan ilişkilerini olumsuz etkilediğini amacından ya da kontrolsüz bir yere gittiğini farkına vararak ilk adımı atabiliriz" dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol