15 Şubat 2017 Çarşamba 15:07
60 Okunma
Whatsapp'ın Yeni Özelliği

Bilindiği üzere her uygulamada olduğu gibi Whatsapp uygulaması da sürekli kendini yenilemektedir. Şifreleme özelliğinden sonra, bir yenilik olan iki aşamalı doğrulama özelliği ile karşımıza çıkmaktadır. iki aşamalı doğrulama özelliğinin ortaya çıkış amacı ise, kişinin whatsapp hesabını başka bir cihaz ortamında kullandırmamak. Bu durum kimileri için olumlu bir özellik olarak değerlendirilirken, kimileri de böyle bir özelliğe gerek olmadığı görüşündedir.

Peki bu iki aşamalı doğrulama özelliğini kullanmak için ne yapmak gerekiyor? Öncelikle telefonunuzda Whatsapp uygulamasını açmanız gerekiyor. Ardından, Ayarlar/Hesap/İki Aşamalı Doğrulama/Aktif Et şeklinde adımları izlemeniz gerekiyor. Bu adımlardan sonra altı haneli bir şifre belirlemeniz isteniyor. Şifrenizi belirledikten sonra iki aşamalı doğrulama özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki telefonunuzu değişirseniz veya kaybederseniz ne olacak?

Bu durumda whatsapp uygulaması sizden belirlemiş olduğunuz altı haneli şifrenizi girmenizi istiyor. Bu şifreyi unutmanız durumunda maalesef bir hafta boyunca whatsapp uygulamasını kullanamıyorsunuz. Bir hafta sonra ise geçmişte yazılan bütün yazılar silineler, telefonunuza gelen onay mesajının ardından kullanabiliyorsunuz. Şifreyi unutmanız halinde whatsapp sizlere e-posta alternatifi de sunmaktadır. Size sorulan e-posta ile bir doğrulama yaptıktan sonra whatsapp uygulamasını aktif hale getirebiliyorsunuz. Aksi takdirde whatsapp uygulamanızı bir hafta boyunca kullanamıyorsunuz. Görünüşe bakılırsa iki aşamalı doğrulama özelliğini kullanmak isteyenlerin sayısı kadar, kullanmayı tercih etmeyenlerin sayısı da oldukça fazla olarak görülecektir.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol