24 Şubat 2017 Cuma 17:08
47 Okunma
Üniversite Mezunlarına Memurluk Fırsatı

İstihdam için başlatılan seferberlik hızla devam ediyor. 1.5 milyon kişinin iş sahibi olacağı haberinden sonra bir adım da İşkur’dan yapıldı. İşkur, 3000 kadro için maliye bakanlığına başvuru yaptı. SAÜSEM Personel Belgelendirme Koordinatörü Öğretim Görevlisi Songül Döğer, “İŞKUR’da istihdam edilen İş ve Meslek Danışmanlarının çoğunluğunun belgelendirilmesi tarafımızdan gerçekleştirildi. İş ve Meslek Danışmanlığı sınavına lisans mezunu herkes katılabiliyor olacak ” şeklinde açıkladı.

İşkur, daha önce başvurduğu rakamlara göre 3000 kadroluk iş ve meslek danışmanı alarak kapı kapı dolaşıp iş arayan vatandaşlar için koçluk yapacağı belirtilmişti. Bu sayı ile birlikte toplam 6533 iş ve meslek danışmanı iş sahibi olacağı bekleniyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan SAÜSEM Personel Belgelendirme Koordinatörü Öğretim Görevlisi Songül Döğer “İŞKUR’da istihdam edilen İş ve Meslek Danışmanlarının çoğunluğunun belgelendirilmesi tarafımızdan gerçekleştirildi. İş ve Meslek Danışmanlığı sınavına lisans mezunu herkes katılabiliyor. 4 yıllık lisans diploması dışında hiçbir eğitim şartı yok. Sınav teorik ve performans (uygulamalı) olmak üzere iki aşamalı gerçekleştiriliyor. Yeni revizyon ile birlikte performans sınavı içerisinde üç farklı etkinlik ile tamamlanacak. İş ve Meslek Danışmanları sadece İŞKUR’da değil özel istihdam bürolarında ve işletmelerin insan kaynakları departmanlarında da istihdam edilebiliyor. İlk sınavda başarısız olan adaylarımız, ikinci sınavda sadece başarısız oldukları alandan ücretsiz olarak sınava katılabilecekler.” Diye ifade etti.

Son Güncelleme: 06.03.2017 10:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol