09 Haziran 2017 Cuma 11:40
78 Okunma
ÖSYM Sözleşmeli Uzman Personel Alımı Giriş Sınavı Tarihleri Ve Şartları Açıklandı

ÖSYM yayımladığı ilan dahilinde uzman personel alımı giriş sınavı için başvuru tarihlerinin 9 Haziran Cuma günü başlayacağını duyururken, başvuru bitiş tarihinin ise 30 Haziran Cuma günü mesai bitimi itibariyle sona ereceğini açıkladı. ÖSYM alım yapacağı personel sayısını 40 olarak belirlerken , alım yapacağı personelin sözleşmeli ve uzman olacağını da ekledi. Başvuru dahilinde ÖSYM'nin KPSS şartı koşmaması dikkat çeken bir nokta oldu.

Yapılan açıklamada sınavı 1 Temmuz günü Ankara Bilkent’te ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi , İhsan Doğramacı bulvarı No 3’te  yapacağını başvuru kılavuzunda başvuru yapmak isteyenlere duyurdu.

Başvuru İçin Gereken Şartlar

Başvuru yapmak isteyenlerin 4 yıllık üniversite mezunu olmasıyla birlikte ÖSYM’nin şart koştuğu birkaç başvuru koşulu bulunmaktadır. Kişinin kamu haklarından mahrumiyetinin bulunmaması, askerliği dahilinde asker kaçağı vb. olumsuz durum bulunmaması , kişinin sicil temizliği ve herhangi bir suçtan ceza almamış olması ayrıca görevini yapabilmesi adına aklı dengesinde engel oluşturacak bir hastalığının bulunmaması da şartlar arasındadır.

Bunlara ek olaraktan ÖSYM kişinin YDS sınavı ile yabancı dilini belgelemesi ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması da bulunan bu koşullardan diğerleridir. Bu koşullar dahiline başvuru adına 7 maddelik başvuru evrakları listesi bulunmaktadır. 

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

  • Başvuru formu
  • YDS sınavı ile yabancı dilin seviyesini göstermek adına alınmış belge
  • Sabıka kaydı
  • Üniversitenin 4 yıllık okunulduğuna dair belge ve başkanlık tarafından onaylanmış örneği
  • Erkek adaylar için askerlik adına sorun teşkil edilmeyeceğine dair belge
  • T.C. kimlik numarası beyanı
  • Başkanlık görev alanı ile ilgilisi bulunan konularda bilgi ve tecrübeli olduğuna dair belge
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol