22 Nisan 2017 Cumartesi 20:10
37 Okunma
Manisa’da deprem oldu  İzmir’de sallandı!

PEK ÇOK İLDE HİSSEDİLDİ

Manisa’da şiddetli olmak üzere İzmir, Balıkesir, Uşak, Çanakkale, Denizli, Bursa ve Kütahya’da da hissedilen deprem sırasında bir çok yerleşim merkezinde halkın panik ve korku içinde sokaklara döküldü. Yetkililerden gelen ilk bilgilere göre depremde hasar ve yaralanan olmadığını açıkladı.

İKİNCİ DEPREM İZMİR'DE HALKI SOKAĞA DÖKTÜ

Saat 17.12'de ise bu kez merkez üssü Manisa'nın Selendi ilçesinde  5.2 büyüklüğünde ikinci bir deprem meydana geldi. Deprem özellikle İzmir'de şiddetli şekilde hissedilirken, vatandaşlar panik ve korku ile sokağa döküldü. Depremlerin ardından Kandilli Rasathanesi'nin internet sitesine erişim kesildi.

AFAD MÜDÜRÜ: TARAMA VE İNCELEMEMİZ SÜRÜYOR

AFAD Manisa İl Müdürü olan Bekir Şen, Selendi ilçesinde meydana gelen 4,9 şiddetindeki depremde şu ana kadar kendilerine intikal eden kötü bir durum olmadığını söyledi. Bekir Şen, depremin ardından ekiplerini tespit çalışmaları için bölgeye sevk ettiklerini anlattı. Bekir Şen, "Selendi ilçesinde meydana gelen 4,9 şiddetindeki depremde şu an bize intikal eden olumsuz bir durum yok. Mahallelerdeki tarama ve incelemelerimiz sürüyor." ifadelerini kullandı.

AFAD’ın (Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) açıklamasına göre, saat 16.09'da merkez üssü Selendi olan 4,9 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedilmiş, depremin 8,81 kilometre derinlikte oluştuğu açıklanmıştır.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol