25 Nisan 2017 Salı 11:17
25 Okunma
LinkedIn Kullanıcı sayısı 500 milyonu geçti!

Microsoft'un sahibi olduğu sosyal ağ LinkedIn, 500 milyon kullanıcı barajını aştığını bugün yaptığı duyuru ile açıkladı. İnsanların özellikle iş bağlantıları sağlayabilmek adına kullandığı bu sosyal ağın bu kadar başarılı olmasının temel sebebi de yine iş merkezli olması denebilir.

500 milyon kullanıcıya ulaşan LinkedIn'in Facebook kadar fazla kullanıcısı olmadığı ortada. Fakat iş bağlantıları konusunda insanlara bir hayli yardımcı olduğu ya da en azından çevrimiçi bir CV görevi gördüğü söylenebilir.

Yapılan açıklamada sahip olunan 500 milyon kullanıcının 200 farklı ülkeden kayıtlı olduğunun da altı çizilmiş. Ayrıca LinkedIn üzerinde şu anda 10 milyondan fazla iş imkanı bulunduğu ve 9 milyon farklı şirketin LinkedIn üzerinden iş ilanları yayımladığı da belirtilmiş.

Son olarak da haftada 100.000'den fazla makalenin de LinkedIn kullanıcıları tarafından yazılarak yayımlandığını da belirtelim. İnsanların fazla vakit geçirmediği bir platformda bu kadar fazla makalenin yayımlanıyor olması ilginç bir detay gibi görünüyor. (shiftdelete.net)

Anahtar Kelimeler:
LinkedInLinked
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol