15 Nisan 2017 Cumartesi 18:51
144 Okunma
İç İşleri Bakanlığı aktardı:Bu sabah çok önemli bir ihbar geldi

Soylu, Atatürk, Hürriyet ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitingde  yaptığı konuşmada, Türkiye’nin siyasi tarihinde yaşananları ve mevcut sistemin  yol açtığı sorunları anlattı.

Kendisine verilen görevlere ilişkin bilgi aktaran Soylu, şöyle devam  etti:

"Sizden aldığımız bu emaneti namusumuzla, onurumuzla, sizin  cesaretinizle, ortaya koyduğunuz kararlılıkla, sizin o 'dik oynama' anlayışınızla  beraber yapmaya çalışıyoruz. Neyimiz varsa... Cesaretimiz varsa sizdendir, güçlü  adımlar atıyorsak o da sizdendir Trabzon. Terörle mücadele eden ülkedeki  kardeşlerinizden bir tanesiyim. Bu ülkede terörle mücadelenin çok zor olduğunu  sizlerde biliyorsunuz çünkü dört bir koldan bu ülkeye saldırıyorlar, dört bir  koldan bu ülkeye diz çökertmek istiyorlar. PKK'sı, DEAŞ'ı, FETÖ'sü, DHKP-C'si...  Daha yeni, Almanya Sayın Cumhurbaşkanımıza izin vermemişti değil mi konuşması  için. Bugün  PKK'nın Avrupa'daki sözde yöneticilerinden bir tanesi Mustafa  Karasu, Hamburg'da bir üniversiteye bağlanıyor ve diyor ki 'Hayır vereceksiniz,  hayır vermek zorundasınız ki PKK kazansın.' Açık söylüyorlar, net söylüyorlar."

Bakan Soylu, Türkiye’nin içinde bulunduğu durum hakkında da bilgi  vermek istediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu Sabah İçişleri Bakanlığına gittiğimde önüme bir ihbar geldi. Hem  de bütün detaylarıyla birlikte. İhbar ne biliyor musunuz? Bu ülkede FETÖ'den  dolayı tutuklanan hakim ve savcılarla alakalı. Bir hukuk bürosuna, bizim dost  diye bildiğimiz bir Batılı ülke külliyatlı bir para gönderiyor ve diyor ki  'Bunları siz savunacaksınız. Burada gördüğünüz eksiklikleri Avrupa İnsan Hakları  Mahkemesine bildireceksiniz ve ondan sonra da biz gereğini yerine getireceğiz.'  Sözleşme yapıyorlar. Bunu, o hukuk bürosundaki bir vatansever avukat, 'bu ülkeye  ihanettir, bu topraklarımıza ihanettir, bu memleketimize ihanettir' diye bize  bildiriyor. Sözleşmeleriyle, bütün detaylarıyla beraber bildiriyor. Ey Türkiye,  nasıl yedi düvel İstiklal mücadelesinde ve Çanakkale’de üzerimize gelmişse bugün  de üzerimize geliyor ama nafile Türk milleti ayaktadır."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol