24 Nisan 2017 Pazartesi 22:56
93 Okunma
Her Gün İnsanları Navigasyon Sesiyle Yönlendiren O Kadın İlk Kez Yüzünü Gösterdi

Güncel yol durumu bilgileriyle sürücülerin trafikte hayatını kolaylaştıran Yandex navigasyon'un sesli yönlendirme özelliğindeki kadın ses "Ece"yi seslendiren oyuncu Sıla Erkan, ilk kez Beyaz Show'da seyircilerin karşısına çıktı

Milyonlarca kullanıcıyı sesiyle yönlendiriyor

Yandex Navigasyon'da, "Rota Oluşturuldu", "Hafifçe sağdan devam edin", "Trafik ışıklarından sola dönün", ‘’100 metre sonra sola dönün’’ gibi yönlendirici ifadeler ile her gün milyonlarca kullanıcıya sesiyle yardımcı olan Sıla Erkan, Beyaz Show'un sürpriz konuğu oldu.

"Merhaba, nasılsınız?"

Beyazıt Öztürk sürpriz konuğunu sunarken, "Aslında her gün bu hanımefendiyi duyuyorsunuz" diyerek dikkatleri Sıla Erkan'ın üzerine çekti. Ardından seyircilere yönelik bir şeyler söylemesini istedi. Navigasyondaki tonlamasıyla "Merhaba, nasılsınız?" diyen Sıla Erkan'ın Yandex Navigasyon'un sesi olduğu hemen anlaşıldı.

2013'ten bu yana navigasyonun sesi

Program sırasında navigasyondaki yönlendirici ifadelerden örnek seslendirmeler yapan Sıla Erkan, başından geçen ilginç olayları da anlattı. Uygulamayı sıklıkla kullanan taksi şoförlerinin kimliğini öğrendikten sonra "İstanbul'da sizin sayenizde yolumuzu buluyoruz" dediklerini ve tanıştığı herkesin kendisine "Rota oluşturuldu" dedirtmeye çalıştığını söyledi. 2013'ten beri navigasyonun sesi olduğunu belirten oyuncu Sıla Erkan, uygulamada güncellemeler yapmak için stüdyoya girmeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol