20 Nisan 2017 Perşembe 22:19
46 Okunma
Çikolatanın güzelleri burada! İşte Çikolata Festivali Görüntüleri…

"Çikolata Festivali" 20 Nisan’da Sirkeci Garı’nda başladı.

"İhtiyacım olan tek şey aşk, ama ben küçük bir parça çikolatayı tercih ederim dostlarım, çünkü acıtmaz" demiş Charles Bukowski.

"Bir parça mutluluk" isteyenler 20-23 Nisan tarihleri arasında Sirkeci Garı’nda yapılacak Çikolata Festivali’nde biraraya gelecek.

Dünyaca ünlü ve Türk şeflerin katılacağı çikolata workshopları, seminerler, söyleşiler katılımcıları hikayesi 4 bin yıl öncesine uzanan çikolatanın mucizevi yolculuğuna çıkaracak.

Festivalde geçmişten günümüze çikolata ve çikolatanın Türkiye’deki tarihi, kahve ve çayın çikolatayla lezzetli birlikteliği, çikolata hangi hastalıklara karşı kalkan görevi görüyor, herkesin çikolatayı hangi ölçüde ve nasıl tüketmesi gerekiyor gibi soruları uzmanlar cevaplayacak.

3D CHOCOLATE PRINTER İLE ÇİKOLATA YAPIMI

Festivalde teknoloji tutkunlarına özel olarak getirtilen ve Türkiye’de ilk kez kullanılacak olan “3D chocolate printer” ile çikolata yapımı, dijital artistler tarafından hazırlanan enstalasyonlar ve birbirinden farklı interaktif uygulamaların yer alacak.

Sektörün en önemli çikolata ve kahve markaları, tasarımcılar, canlı performanslar, dünyaca ünlü yerli-yabancı şeflerle atölyeler ve söyleşilerle Çikolata Festivali 20- 21 Nisan tarihlerinde 10.00 -20.00, 22-23 Nisan tarihlerinde ise 10.00-22.00 saatleri arasında tüm çikolata tutkunlarını Tarihi Sirkeci Garı’nda ağırlayacak. 

Festivalin biletleri biletix'te satışa sunuldu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol