15 Nisan 2017 Cumartesi 21:19
174 Okunma
97/2 Askerlik yerleri açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? Askerlik yerleri nereden öğrenilecek? İşte bütün her şey haberimizde !

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

14 Nisan 2017 tarihi itibariyle adaylara açıklanması beklenen askerlik yerlerinin, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, daha sonraki bir tarihte açıklanacağı aktardı. Daha sonra gelen açıklamada bu tarih 20 Nisan 2017 olarak belirlendi.

ASKERLİK YERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

97/2 celp döneminde askere gitmek isteyen gençler, askerlik yeri sorgulama işlemini e-devlet uygulaması üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Mayıs ayı itibariyle celp altına alınacak gençler, edilen bilgiye göre Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanacak sınıflandırma sonuçlarını 20 Nisan tarihi itibariyle öğrenebilecek. E-Devlet'e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT'den kimlikleri karşılığında edinebiliyor.

T.C kimlik numarası ve PTT'den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıklayacak.

Tıkladıkları bölümde, sayfanın üst bölümünde yer alan 'Hizmet Adı' kutucuğuna kısa dönem askerler 'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama', uzun dönem askerler ise 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan bağlantıya tıklayacak.

Bağlantıya tıklanmasının ardından karşılarına çıkacak olan 'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu' ya da 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' butonuna tıklayacak olan asker adayları, askerlik yapacağı birliği rahatlıkla öğrenebilecek. Bu adımlardan sonra ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi rahatlıkla alınabilecek.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol