15 Nisan 2017 Cumartesi 21:26
821 Okunma
16 Nisan referandum oy kullanma saatleri ne? - 2017 referandum ne zaman oy kullanılacak? - Saat kaça kadar oy kullanılabilecek? İşte her şey haberimizin içerisinde...

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılacak olan 16 Nisan referandumuna (2017) sayılı saatler kaldı. Çoğu seçmen oy kullanma saatinin açıklanmasını büyük bir merakla bekliyordu. Beklenen cevap Yüksek Seçim Kurulundan geldi. Milyonlarca seçmenin anayasa değişikliği referandumu için oy kullanacağı saatler belli oldu. Peki 16 Nisan'da hangi saatler arasında oy kullanılacak? 16 Nisan'da referandumunda oy verme kaçta başlayacak kaçta bitecek? 2017 referandumunda sandıklar saat kaçta kapanacak? İşte tüm merak edilenler..

OY SAAT KAÇTA KULLANILACAK?

2017 Anayasa değişikliği referandumunda oy verme işlemi belirtilen doğu illerinde saat 07:00 ile 16:00 arasında kullanılacak. Bu iller ise şunlardır;

Adıyaman, Artvin, Ağrı, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ,Erzurum, Erzincan, Giresun, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Malatya, Kars, Kahramanmaraş, Muş, Mardin, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Bayburt Van, , Batman, Ardahan, Şırnak, Iğdır ve Kilis.

Diğer illerde oy kullanma saatleri ise 08.00-17.00 olacak.

Oy kullanmanın bitiş saatine gelindiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler, başkan tarafından sayıldıktan sonra sırayla oylarını kullanabilecek.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol