02 Mayıs 2017 Salı 16:32
169 Okunma
Green Card başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Yılda 1 kez düzenlenen Green Card çekilişinin sonucu merakla bekleniyor. 2016 yılının 7 Kasım'ına kadar (son başvuru tarihi) başvuru yapanları içeren Green Card başvurularının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu.... İşte tüm detaylar...

2017 GREEN CARD BAŞVURU SONUÇLARININ AÇIKLANMA TARİHİ

Türkiye'den binlerce adayın hayalini süsleyen Amerika'da yaşama fırsatı için 2 Mayıs 2017 Salı günü yani bugün 19.00 civarında sonuçlar açıklanacak. Greeen Card sonuçları açıklandığında "dvlottery.state.gov" adresinden öğrenilebilecek. 

GREEN CARD BAŞVURU SONUÇLARI NASIL KONTROL EDİLİR?

Green Card sonuçlarını kontrol edebilmek için öncelikle elinizde bir Confirmation belgesi bulunması gerekmektedir. Confirmation Belgenizin üstünde; Onay numaranız, Doğum Yılınız ve Adınız, Soyadınız yer almaktadır. 

Green Card çekilişi sonuç kontrol sayfasına girdikten sonra, "Continue" tuşuna basmalısınız. Daha sonra sizden bir takım bilgiler istenen bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu kısımda, En üstteki kutuya "Confirmation Numarası" Bir alttaki kutuya SADECE SOYADI, En altaki kutuya ise "Doğum yılınızı" yazmalısınız. Son kısımdaki doğrulama kodunu yazarak Submit tuşuna basmalısınız.

Confirmation numarası 2018 ile başlayan 16 haneli bir numaradır. Bu numarayı büyük harflerle Confirmation number kısmına yazmalısınız. 

İsim kısmına ise sadece soyadınızı büyük harflerle girmelisiniz. İngilizce karakter bulunmayacak şekilde isim yazılmalıdır.

Daha sonra en son kutudaki doğrulama kodunu boş alana yazdığınızda sonuç sayfası ile karşılaşacaksınız.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol